
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.8 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | SPI, Serial |
| Min Input Voltage | 1 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Power Dissipation | 65 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 24 |
| Supply Type | Analog, Digital |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Sampling Rate | 1.2 ksps |
| Number of Converters | 1 |
| Nominal Supply Current | 22.3 mA |
| Number of Analog Inputs | 2 |
| Resolution | 3 B |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 123 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Reference Type | External |
| Input Type | Differential |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Core Architecture(core/core processor) | Sigma-Delta |
| Analog Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 394
Distributors
pcbx
Unit Price$23.23668
Ext.Price$23.23668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $23.23668 | $23.23668 |
| 10 | $18.88925 | $188.89250 |
| 25 | $18.10061 | $452.51525 |
| 50 | $17.34489 | $867.24450 |
| 100 | $16.62073 | $1662.07300 |
| 300 | $15.92659 | $4777.97700 |
